javascript yardım

Web sayfalarında sıkça kullanılan javascript dili hakkında konular, hazır scriptler.
haylaz_evlat
Üye
Üye

javascript yardım

Mesaj gönderen haylaz_evlat » 07 Mar 2011, 02:14

arkadaşlar bi sorunun içinden çıkamadım kafayı yicem valla.. formun onclick olayına kontrole yönlendirmeme rağmen gönder butonuna bastığımda yönlendirdiğim yer çalışmıyor direk action kısmına geçiyor lütfen yardım nerde hata yaptım bilemiyorum beynim sulandı valla...

Kod: Tümünü seç

<script type="text/javascript">

function Kontrol()
{
 var sifre = document.uyelik.sifre.value; var sifre1 = document.uyelik.sifre_onay.value; var sifreuzunluk =sifre.length ; 

if((document.uyelik.isim.value == "") {alert("lütfen Adınızı ve Soyadınızı yazın");document.uyelik.isim.focus; return false;}
        else if(document.uyelik.email.value == "") {alert("Lütfen Email adresinizi yazın");document.uyelik.email.focus; return false;}
        else if (document.uyelik.kullanici_adi.value ==""){alert("Lütfen Kullanıcı adınızı yazın");document.uyelik.kullanici_adi.focus; return false;}
        else if(document.uyelik.sifre.value =="") {alert("Lütfen Şifrenizi yazın");document.uyelik.sifre.focus; return false;}
        else if(document.uyelik.adres.value ==""){alert("lütfen Adresinizi yazın");document.uyelik.adres.focus; return false;}

else if (sifre != sifre1)
        {
         alert("Şifreniz uyuşmuyor. Lütfen Tekrar deneyiniz...");
         return false;
        }
    else if (sifreuzunluk < 8) 
        {
        alert("Şifreniz En Az Sekiz (8) Karakter Olmalıdır...");
        }
    else
    {        
        return true; // Form gönderilir.
    }
}
</script>
<html>

<head>
<meta http-equiv="Content-Language" content="tr">
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1254">
<title>Ad-Soyad</title>
</head>

<body>

<form action="kontrol.php" name="uyelik" method="POST" onsubmit="return(Kontrol())" >
    <!--webbot bot="SaveResults" U-File="D:\webim\_private\form_results.csv" S-Format="TEXT/CSV" S-Label-Fields="TRUE" B-Reverse-Chronology="FALSE" S-Date-Format="%Y-%m-%d" S-Builtin-Fields="Date" -->
    <div align="center">
        <table border="1" width="42%" id="table1" cellspacing="5" cellpadding="3" bordercolorlight="#C0C0C0" bordercolordark="#808080" style="font-size: 1em; font-family: Verdana; vertical-align: middle; letter-spacing: 1; border-style: outset; border-width: 1px" bgcolor="#CCCCFF">
            <tr>
                <td width="170" style="font-family: Verdana; font-size: 10pt">Ad-Soyad : </td>
                <td><input type="text" name="isim"  size="50"></td>
            </tr>
            <tr>
                <td width="170" height="31" style="font-family: Verdana; font-size: 10pt">Email :</td>
                <td height="31"><input type="text" name="email" size="50"></td>
            </tr>
            <tr>
                <td width="170" style="font-family: Verdana; font-size: 10pt">Kullanıcı Adı :</td>
                <td><input type="text" name="kullanici_adi" size="40"></td>
            </tr>
            <tr>
                <td width="170" style="font-family: Verdana; font-size: 10pt">Parola :</td>
                <td><input type="password" name="sifre" size="20"></td>
            </tr>
            <tr>
                <td width="170" style="font-family: Verdana; font-size: 10pt">Parola Onay :</td>
                <td><input type="password" name="sifre_onay" size="20"></td>
            </tr>
            <tr>
                <td width="170" style="font-family: Verdana; font-size: 10pt">Cinsiyet :</td>
                <td style="font-family: Verdana; font-size: 8pt; letter-spacing: 1; vertical-align: middle">
                <input type="radio" value="E" checked name="cinsiyet">Bay&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;
                <input type="radio" name="cinsiyet" value="K">Bayan</td>
            </tr>

haylaz_evlat
Üye
Üye

Re: java yardım

Mesaj gönderen haylaz_evlat » 07 Mar 2011, 02:16

onclik demişim pardon onsubmit olacak o. lütfen yardımcı olur musunuz

haylaz_evlat
Üye
Üye

Mesaj gönderen haylaz_evlat » 07 Mar 2011, 03:01

neyse hallettim fazladan ( varmış..:DD

Kullanıcı avatarı
Gökhan
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

Mesaj gönderen Gökhan » 07 Mar 2011, 09:02

Evet ben de az önce diğer başlıkta benzer şeyleri yazmıştım, sorununuzun çözüldüğüne sevindim.

haylaz_evlat
Üye
Üye

Mesaj gönderen haylaz_evlat » 08 Mar 2011, 16:11

diğer başlığa da yazmışsınız teşekkür ederim dediğiniz gibi hallettim bende..

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir