Multi image upload

PHP ve MySQL ile ilgili yardım taleplerinizi paylaşabilirsiniz.
Özgür
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

Multi image upload

Mesaj gönderen Özgür » 11 Şub 2014, 17:52

Kod: Tümünü seç

include("inc_resize-class.php");
......
$resim=$_FILES["img"];
list($width,$height,$type,$attr) = getimagesize($resim["tmp_name"]);

fonksiyonun kullanıyorum. Ve

$dosya_sayi=count($_FILES[.......]); 
Satırı ile dosya sayısını bulmaya çalışıyorum. Yardımcı olur musunuz? Nasıl bir satır yazmam lazım?

Kullanıcı avatarı
Gökhan
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

Re: Multi image upload

Mesaj gönderen Gökhan » 11 Şub 2014, 22:53

count() ile $_FILES ile, gelen dosyanın bazı özelliklerini barındıran dizinin eleman sayısını elde etmiş olacaksınız. Amaç çoklu resim upload etmek ise foreach deneyebilirsiniz belki.

Özgür
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

Re: Multi image upload, boyutlandırma hata veriyor?

Mesaj gönderen Özgür » 03 Nis 2014, 17:40

<?php
 include("inc_resize-class.php");

$dosya_isim_sayi=count($_FILES['dosya']['name']);
for($i=0;$i<$dosya_isim_sayi;$i++){

$resim=$_FILES["dosya"]["name"][$i]; 
 	list($width,$height,$type,$attr) = getimagesize($resim["tmp_name"]); // hata kodu bu satırı işaret ediyor.
	$klasor="klasor1";//klasörümüz
		echo "$height";
		echo "$type"; // boyutlandırma hata veriyor daha doğrusu getimagesize çalışmıyor ama upload ediyor.
		move_uploaded_file($_FILES['dosya']['tmp_name'][$i],$klasor."/".$_FILES['dosya']['name'][$i]);

}
?> 
boyutlandırma hata veriyor daha doğrusu getimagesize çalışmıyor ama upload ediyor. Hata kodu:
Warning: getimagesize(r) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in C:\wamp\www\multi_image_upload\islem_dosya_ekle.php on line 9. Neden olabilir yardımcı olabilir misiniz?

Özgür
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

Mesaj gönderen Özgür » 03 Nis 2014, 19:19

Not: Ekran çıktısı aşağıdaki gibi

Warning: getimagesize(s) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in C:\wamp\www\multi_image_upload\islem_dosya_ekle.php on line 9
slider-2.jpg
Warning: getimagesize(s) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in C:\wamp\www\multi_image_upload\islem_dosya_ekle.php on line 9
slider-11.jpg
slider-12.jpg

Kullanıcı avatarı
Gökhan
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

Mesaj gönderen Gökhan » 04 Nis 2014, 09:23

O satırda getimagesize() fonksiyonu ile bilgisi alınmaya çalışılan ve $resim["tmp_name"] parametresi ile işaret edilen dosyayı bulamadığına dair bir hata veriyor. Parametrenin doğru olduğundan emin misiniz?

Özgür
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

Mesaj gönderen Özgür » 05 Nis 2014, 17:40

Emin değilim, daha doğrusu eksik bir script olduğunu anladım, çünkü tmp_name değerini copy yapmamışım bile. Fakat çoklu resim gelince tmp_name dizilişi nasıl olur ki onu çözemedim. tmp_name1, tmp_name2, tmp_name3 mü? ya da tmp_name[0], tmp_name[1], tmp_name[2], tmp_name[3] mü? Neyse biraz çalışayım araştırayım.

Saygılar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir