1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Wamp Server 2.0

Gönderilme zamanı: 12 Şub 2009, 23:55
gönderen Gökhan
PHP Scriptlerinizi kendi bilgisayarınızda(Windows) test edebilmeniz için kullanabileceğiniz iyi bir program.

Programı indirip kurduktan sonra, sisteminize Apache (HTTP Sunucusu), PHP Yorumlayıcısı ve MySQL (DB Sunucu) veritabanı sunucusu ile birikte ayrıca PhpMyAdmin Hazır MySQL veritabanı yönetim scripti gelmektedir.

Programı kurup çalıştırdıktan sonra system tray üzerinde programın simgesi belirecektir, bu simge üzerinde ilk önce sağ tıklayarak dilerseniz Language seçeneğinden program dilini Türkçe'ye çevirebilisiniz.

Simge üzerinde sol tıkladığınızda program menüsü açılacaktır, buradan ilk önce tüm servisleri çevrim içi hale getirin. Daha sonra PHP->PHP Ayarları kısmından short open tag seçeneğini aktif hale getirin, bu özellik kısa tag açılımlarına izin veriyor, <?php yerine <? kullanabilmenizi sağlıyor. Register Globals, Safe Mode gibi ayarlamaları da isteğiniz doğrultusunda yapabilirisiniz. Bu bölümde yapacağınız her değişiklikten sonra servisler yeniden başlatılacaktır. Simge önce kırmızı, sonra sarı ve en sonunda da beyaza dönüşecektir.


Anasayfası : http://www.wampserver.com/en/
İndirme : http://www.wampserver.com/en/download.php

Re: Wamp Server 2.0

Gönderilme zamanı: 15 Şub 2009, 14:08
gönderen cantillman
evet ben kullanıyorum çok memnunum herkese tavsiye derim..

Re: Wamp Server 2.0

Gönderilme zamanı: 11 Mar 2009, 22:05
gönderen goldpulse
merhaba bende kurdum kullanıyordum. sayfalarımı kendi pc de denemek için kodlamalrın olup olmadığını denemek için kullanıyordum. hiç bi sorun yoktu şimdi phpmyadmin diyorum ama admin bölümü açılmıyor. bağlantı kurulamadı diyor. yani explorer sayfası açılıyır ama sayfa görüntülenemiyor. ne yapmam gerek bilginiz varsa aydınlatırsanız çok sevinirim

Re: Wamp Server 2.0

Gönderilme zamanı: 11 Mar 2009, 22:48
gönderen seRdaL
goldpulse yazdı:merhaba bende kurdum kullanıyordum. sayfalarımı kendi pc de denemek için kodlamalrın olup olmadığını denemek için kullanıyordum. hiç bi sorun yoktu şimdi phpmyadmin diyorum ama admin bölümü açılmıyor. bağlantı kurulamadı diyor. yani explorer sayfası açılıyır ama sayfa görüntülenemiyor. ne yapmam gerek bilginiz varsa aydınlatırsanız çok sevinirim
problemin tam olarak ne oldugunu cozemedim ama programi kaLdirip tekrar buLundugu yere kurarsan veritabanLari faLan kayboLmadan yeniLemis oLursun, o zaman caLisabiLir :)

Re: Wamp Server 2.0

Gönderilme zamanı: 11 Mar 2009, 23:41
gönderen Gökhan
Sayfa görüntüleniyor ancak mysql sunucu hatası alıyorsanız mysql de bir sorun olabilir, başka bir program ya da firewall, mysql i bloklayan birşey olmuş olabilir. seRdaL'ın da belirttiği gibi yeniden kurulum sorunu çözebilir.


Dip Not : Her ne kadar varolan klasörler yeniden oluşturulmasa ve eski çalışmalarınız korunsa da, yeniden kurulum işleminden önce yedek almanızı öneririm. Ve belirli aralıklarla dayedek almanız yararınıza olacaktır.

Re: Wamp Server 2.0

Gönderilme zamanı: 12 Mar 2009, 14:16
gönderen goldpulse
Arkadaşlar zaten silip yeniden yüklemiştim ama olmadı . ustam wampserver dan php myadmine tıkladığımda kontrol paneli hiç karşıma gelmiyor sayfa görüntülenemedi diyor. vista business kullanıyorum. uyumsuzluk olabilirmi. eğer olmayacaksa bunun gibi başka bir program varmı önerebileceğiniz teşekkürler

Re: Wamp Server 2.0

Gönderilme zamanı: 12 Mar 2009, 16:08
gönderen Gökhan
Bu işletim siseminde hiç kullanmadım ancak menüden değil de http://localhost/phpmyadmin ile tarayıcıdan da doğrudan açılmıyor mu, buna benzer bir sorun bir kişi daha yaşamıştı menüden açmıyor ama doğrudan yazınca açılıyordu.

Bir de Alias kontrolü yapın, phpmyadmin klasörü farklı bir dizinde,

Menüde Apache->Kısayol Adresleri->http://localhost/phpmyadmin->Edit Alias kısmını konrol edin.

Wamp server dışında Easy PHP kullanabilirsiniz ancak kurulum ve kullanım konusunda fazla bilgim yok.

Re: Wamp Server 2.0

Gönderilme zamanı: 17 May 2009, 14:25
gönderen 3m1Rr
aynı sorun bende de oluyor ne yaptıysam çözüm bulamadım çözmüş olan arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim...

Re: Wamp Server 2.0

Gönderilme zamanı: 17 May 2009, 22:47
gönderen Gökhan
3m1Rr yazdı:aynı sorun bende de oluyor ne yaptıysam çözüm bulamadım çözmüş olan arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim...
C:\wamp\alias içerisinde bulunan phpmyadmin.conf dosyasındaki aşağıdaki bölümde, yazan phpmyadmin klasörü ile, wamp klasörü içerisinde bulunan apps klasöründeki phpmyadmin klasörünün isminin aynı olduğundan emin olun ve değil ise klasör ismini değiştirerek tekrar deneyin.

Kod: Tümünü seç

Alias /phpmyadmin "c:/wamp/apps/phpmyadmin2.11.6/" 

<Directory "c:/wamp/apps/phpmyadmin2.11.6/">
    Options Indexes FollowSymLinks MultiViews
    AllowOverride all
        Order Deny,Allow
	Deny from all
	Allow from 127.0.0.1
</Directory>

Re: Wamp Server 2.0

Gönderilme zamanı: 03 Haz 2009, 17:51
gönderen RedAndGreen
ben appserver kullanıyorum aynı şey dimi???