Yardım(Flash 8 site Projesi Başlatmak)

Flash programı ile ilgili konularınızı paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Vasaline
Üye
Üye

Yardım(Flash 8 site Projesi Başlatmak)

Mesaj gönderen Vasaline » 10 Mar 2009, 15:29

marcomedia Flash 8'site Projesi Başlatmak için Ne yapıyorduk ???

Kullanıcı avatarı
Gökhan
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

Re: Yardım

Mesaj gönderen Gökhan » 10 Mar 2009, 16:13

İlk önce Flash içinde sitenin ölçülerine karar verin ve sahne boyutlarını buna göre ayarlayın, örneğin 800x450 px
1.jpg
Daha sonra aynı yerde Publish :Settings e basın ve alt resimdeki gibi Formats kısmında sadece Flash(.swf) seçili bırakarak, OK e basın.
2.jpg
Sayfayı web klasörüne index.fla olarak kaydedip daha sonra F12 ye basın, aynı klasörde index.swf oluşacaktır.

İkinci adımda, Dreamweaver içinde yeni bir sayfa açarak aynı klasöre index.html olarak kaydedin, sayfanın arkaplanrengini, resmini ve index.swf nin yerleşeceği katman ya da tablo yapısını oluşturduktan sonra, dreamweaver da alt resimdeki simgeye tıklayarak, index.swf yi sayfaya ekleyin.
3.jpg
swf dosyası html içerisinde bir defa yerleştikten sonra Dreamweaver ile ilgili işlemler bitmiş oluyor, daha sonra siteyi Flash programı içerisinde geliştirmeye devam edebilirsiniz, değişikliklerinizi yaptıkça Flash içine kayıt etmenin yanı sıra sürekli F12 ye basarak dosyanın swf çıktısını da almanız gerekli, daha sonra html dosyanızı yenileyerek değişiklikleri web tarayıcısı içinde de görebilirsiniz.

Önemli Not: Eğer Publish Settings den ilk başta anlattığım gibi, Formats kısmından html yi kaldırmazsak, her F12 ye basışımızda, Flash programı kendi index.html sini bizim Dreamweaver ile oluşturduğumuz html dosyasının üzerine yazacaktır.

Kullanıcı avatarı
Vasaline
Üye
Üye

Re: Yardım(Flash 8 site Projesi Başlatmak)

Mesaj gönderen Vasaline » 10 Mar 2009, 16:30

Tşk Ederim Hocam Çok Sağolun...

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir