Basit Chat Scripti

Açık Kaynak Ücretsiz Hazır PHP Scriptlerini, scriptler hakkında bilgileri, linkleri paylaşabilirsiniz. Kendi scriptlerinizi tanıtabilir, test sayfalarına link verebilirsiniz. İncelediğiniz scriptler hakkında yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Rufat
Üye
Üye

Basit Chat Scripti

Mesaj gönderen Rufat » 17 Eki 2010, 16:08

Selam Arkadaslar.Siteme Basit Chat Bolumu Kurmak Istiyorum.Elinizde Varsa Duzenleyip Verebilirmisiniz...
Daha Once Bircok Scriptleri Bilgisayarimda Denedim Ama Hata Veriyor.
Blib! , phpFreeChat , AjaxChat , V3 Chat .vs

Kullanıcı avatarı
Gökhan
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

Re: Basit Chat Scripti

Mesaj gönderen Gökhan » 17 Eki 2010, 22:29

AjaxChati bir müddet kullandım, her hangi bir sorun çıkmamıştı, sizde nasıl bir hata çıkıyor?

Kullanıcı avatarı
Rufat
Üye
Üye

Mesaj gönderen Rufat » 18 Eki 2010, 14:30

Su hatayi veriyor:

Kod: Tümünü seç

get_registration_form(); elseif($_GET['branch'] == "shout") echo $LTParser->get_shoutbox(0); elseif($_GET['branch'] == "static_html") echo $LTParser->get_static_html($_GET['doc_id']); elseif($_GET['branch'] == "statistics") echo $LTParser->get_statistics(); else echo $LTParser->get_chat(); ?>
Gokhan bey scripti duzenleyip verebilirmisiniz?

Kullanıcı avatarı
Rufat
Üye
Üye

Mesaj gönderen Rufat » 18 Eki 2010, 14:36

Ve ya baska script,farketmez...

Kullanıcı avatarı
Gökhan
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

Mesaj gönderen Gökhan » 19 Eki 2010, 21:20

Aslında bu ajaxchat ile ilgili yapılması gereken çok fazla bir ayar yok, lib klasöründeki config.php.example dosyasını config.php olarak farklı kaydedin, bu dosya içerisindeki aşağıdaki ayarları kendinizinkiler ile güncelleyip kaydedin,

Kod: Tümünü seç

$config['dbConnection']['host'] = 'localhost'; // <<<--- buraya mysql sunucu adresinizi yazın
// Database username:
$config['dbConnection']['user'] = 'kullanici'; // <<<--- buraya mysql bağlantısı için kullanıcı adınızı yazın 
// Database password:
$config['dbConnection']['pass'] = 'sifre';   // <<<--- buraya veritabanı bağlantısı yapan kullanıcınızın şifresini yazın
// Database name:
$config['dbConnection']['name'] = 'db_adi'; // <<<--- buraya mysql veritabanı adınızı yazın
daha sonra bir defa install.php yi çalıştırın, veritabanı tablolarınızı açtığını belirtir mesajı aldıysanız sistem hazır demektir, install.php yi silip kullanıma başlayabilirsiniz.

Bu ayarlar dışında her hangi bir ayar yapmadan çalıştırdım ben.

Kullanıcı avatarı
Rufat
Üye
Üye

Mesaj gönderen Rufat » 27 Eki 2010, 15:03

Cok tesekkur ederim.Script calisti,ama mesaj almadim.

memodogan
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen memodogan » 14 Oca 2012, 05:19

merhabalar..
bu scripti herhangi bir cms sistemine entegre etmeden sadece kendi içerisinde üyelikler oluşturup sadece chat olarak kullanmanın yolu nedir arkadaşlar.. üyeler nerden düzenlenir ???

iyi çalışmalar....

memodogan
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen memodogan » 14 Oca 2012, 05:43

memodogan yazdı:merhabalar..
bu scripti herhangi bir cms sistemine entegre etmeden sadece kendi içerisinde üyelikler oluşturup sadece chat olarak kullanmanın yolu nedir arkadaşlar.. üyeler nerden düzenlenir ???

iyi çalışmalar....

/lib/data/users.php içerisinden üyelikleri manuel olarak girdim... 8-10 kişi arasında kullanmak için gerekliydi bu nedenle işimi halledebildim.. fakat şifresi olmayanların girmesini engellemek istiyorum.. yani benim oluşturduğum üyelikler dışında girişi kapatmak istiyorum... bunu nasıl sağlayabiliriim ???

Kullanıcı avatarı
Gökhan
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

Mesaj gönderen Gökhan » 14 Oca 2012, 10:16

memodogan yazdı:
memodogan yazdı:merhabalar..

iyi çalışmalar....

/lib/data/users.php içerisinden üyelikleri manuel olarak girdim... 8-10 kişi arasında kullanmak için gerekliydi bu nedenle işimi halledebildim.. fakat şifresi olmayanların girmesini engellemek istiyorum.. yani benim oluşturduğum üyelikler dışında girişi kapatmak istiyorum... bunu nasıl sağlayabiliriim ???
Bunun içim özel oda oluşturmanız gerekli, çok zaman önce kullanmıştım, bu şekilde oluyordu.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir