Fotoğraf Galeri Scripti(4imagesGallery)

Açık Kaynak Ücretsiz Hazır PHP Scriptlerini, scriptler hakkında bilgileri, linkleri paylaşabilirsiniz. Kendi scriptlerinizi tanıtabilir, test sayfalarına link verebilirsiniz. İncelediğiniz scriptler hakkında yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Gökhan
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

Fotoğraf Galeri Scripti(4imagesGallery)

Mesaj gönderen Gökhan » 12 Şub 2009, 22:44

Çok kullanışlı bir fotoğraf paylaşım scripti, kategoriler ve alt kategoriler açılabiliyor, fotoğraflara oy kullanılabiliyor, yorum yazılabiliyor.

Örnek Site : http://www.lnx.gen.tr

Sunucu Gereksinimleri:
Sunucu (Linux/Apache önerilir)
PHP Version 4.0.5 ya da yukarısı (son kararlı sürümün kullanılması önerilir).
Tam fonksiyonel çalışma için safe_mode kapalı olmalı (safe_mode = off).
MySQL Version 3.23 ya da yukarısı
Ayrıca opsiyonel olarak:
ImageMagick, GD ya da NetPBM

Anasayfası : http://www.4homepages.de
Forum Sayfası : http://www.4homepages.de/forum
İndirme : http://www.4homepages.de/4images/download.php
Lisans : http://www.4homepages.de/4images/license.php#english

sanalsystem
Üye
Üye

Re: Fotoğraf Galeri Scripti(4imagesGallery)

Mesaj gönderen sanalsystem » 15 Mar 2009, 19:52

ya usta bunun dil desteği var mıdır

Kullanıcı avatarı
Gökhan
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

Mesaj gönderen Gökhan » 15 Mar 2009, 20:00

Kendi yapmış olduğum bir Türkçe düzenleme var ancak sadece ön sayfayı kapsıyor, yönetim sayfası ingilizce, birazdan buraya yükleyeyim dilerseniz kullanırsınız.

Kullanıcı avatarı
Gökhan
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

Mesaj gönderen Gökhan » 15 Mar 2009, 22:56

Kendi çevirmiş olduğum 4imagesGallery için Türkçe dil dosyaları ektedir. Ayrıca admin bölümünü de düzenledim. Dilerseniz kullanabilirsiniz.
turkce.rar
turkce.rar
turkce.rar dosyasını açtıktan sonra turkce klasörünü lang klasörü içine gönderin.

sanalsystem
Üye
Üye

Mesaj gönderen sanalsystem » 16 Mar 2009, 16:18

allah razı olsun gerçekten bana lazımdı ayrıca bir şey aha sölemek istiyorum bu üyelikli bir script ben üye olmayanında fotolara yorum yapmasını istiyorum nasıl olacak

Kullanıcı avatarı
Gökhan
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

Mesaj gönderen Gökhan » 16 Mar 2009, 19:49

sanalsystem yazdı:allah razı olsun gerçekten bana lazımdı ayrıca bir şey aha sölemek istiyorum bu üyelikli bir script ben üye olmayanında fotolara yorum yapmasını istiyorum nasıl olacak
Kurulumdan sonra yönetici paneline girerek tüm özellikler ayarlanabiliyor, yorum, postcard, fotoğraf gönderme gibi özellikler herkese ya da sadece üyelere ayrı ayrı açılabiliyor.

Örneğin Yorum yapmayı herkese, fotoğraf göndermeyi sadece üyelere ya da admine göre ayarlayabiliyorsunuz.

sanalsystem
Üye
Üye

Mesaj gönderen sanalsystem » 17 Mar 2009, 15:42

ayıp olmasın ama türkçe dil paketi bozuk kurulumda hata veriyor

Kullanıcı avatarı
Gökhan
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

Mesaj gönderen Gökhan » 17 Mar 2009, 15:52

sanalsystem yazdı:ayıp olmasın ama türkçe dil paketi bozuk kurulumda hata veriyor
Hata mesajını buraya yazabilirmisiniz, aynı paket şu anda sorunsuz kullanılıyor, inceleyelim.

Kullanıcı avatarı
Gökhan
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

Mesaj gönderen Gökhan » 17 Mar 2009, 23:02

Yükleme dili olarak adres satırından install.php?install_lang=turkce ile 93 üncü satırda kullanmak üzere $instal_lang değişkenini alarak,

include(ROOT_PATH.'lang/'.$install_lang.'/install.php'); burada kullanıyor ve lang/turkce/install.php yi çekmek istiyor ancak bulamıyor, verdiği hata bu.

Bu klasör aynen adres satırında yazdığı gibi ve içinde de install.php dil dosyası mevcut mu? Çünkü bu hali ile başka bir yerde denedim şimdi sorunsuz çalışıyor.

sanalsystem
Üye
Üye

Mesaj gönderen sanalsystem » 18 Mar 2009, 19:07

Gökhan yazdı:Yükleme dili olarak adres satırından install.php?install_lang=turkce ile 93 üncü satırda kullanmak üzere $instal_lang değişkenini alarak,

include(ROOT_PATH.'lang/'.$install_lang.'/install.php'); burada kullanıyor ve lang/turkce/install.php yi çekmek istiyor ancak bulamıyor, verdiği hata bu.

Bu klasör aynen adres satırında yazdığı gibi ve içinde de install.php dil dosyası mevcut mu? Çünkü bu hali ile başka bir yerde denedim şimdi sorunsuz çalışıyor.

bu sölediklerinden walla hiç bir şey anlamadım ben acemiyim ona göre biraz daha basitleştirirsen ii olur

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir