Fotoğraf Galeri Scripti(4imagesGallery)

Açık Kaynak Ücretsiz Hazır PHP Scriptlerini, scriptler hakkında bilgileri, linkleri paylaşabilirsiniz. Kendi scriptlerinizi tanıtabilir, test sayfalarına link verebilirsiniz. İncelediğiniz scriptler hakkında yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.
sanalsystem
Üye
Üye

Re: Fotoğraf Galeri Scripti(4imagesGallery)

Mesaj gönderen sanalsystem » 21 Mar 2009, 11:33

o sağolun

can42
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen can42 » 14 Nis 2009, 07:08

Sayın Gökhan Bey vermiş olduğunuz örnek site çok güzel.Örnek Site : http://www.lnx.gen.tr Benim bu konularda fazla bilgim yok.Oğlumun okulunda dönem ödevi olarak PHP fotoğraf sitesi istemişler.Vermiş olduğunuz linklerden indirilmesi gerekenleri indirdim.Mevcut örnek site gibi bir siteyi nasıl yapacağım.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Gökhan
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

Mesaj gönderen Gökhan » 14 Nis 2009, 09:49

can42 yazdı:Sayın Gökhan Bey vermiş olduğunuz örnek site çok güzel.Örnek Site : http://www.lnx.gen.tr Benim bu konularda fazla bilgim yok.Oğlumun okulunda dönem ödevi olarak PHP fotoğraf sitesi istemişler.Vermiş olduğunuz linklerden indirilmesi gerekenleri indirdim.Mevcut örnek site gibi bir siteyi nasıl yapacağım.Yardımcı olursanız çok sevinirim.
İndirdiğiniz paketi web sunucunuza ftp ile gönderdikten sonra burada açıyorsunuz, eğer yer sağlayıcınızın sunucusu sıkıştırılmış dosya açmak için destek vermiyor ise paketi kendi bilgisayarınızda açıp daha sonra ftp ile gönderebilirsiniz (biraz daha uzun ftp süresi olacaktır).

Bu tip scriptler hazır kurulum bölümü de içerirler, kurulumu yaptıktan sonra bu dosyaları silersiniz.

Kurulumda script sizden veritabanı kullanıcı adı, şifresi, sunucu adresi ve veritabanı ismini isteyecektir, bunları ya yer sağlayıcınızdan öğreneceksiniz ya da size verilmiş bir panel vasıtası ile kendiniz de belirleyebilirsiniz. Sunucu adresi genellikle localhost dur.

Türkçe dil dosyalarını 1.nci sayfadan indirebilirsiniz.

Kurulumdan sonra templates klasöründe bulunan tema klasörlerinden birini kendi vereceğiniz bir isim ile kopyaladıktan sonra herhangi bir editör programı ile kendinize göre düzenleyebilirsiniz, grafikleriniz için photoshop ya da benzeri bir program ve az da olsa html bilginizin olması gerekir. CSS dosyası içinde de düzenlemeler yapmanız gerekebilir. Bütün bu konularda yeterli bilginiz yok ise hazır bir temayı da internetten bularak templates klasörüne yükleyebilirsiniz.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir