e-ticaret sistemi

Yapmış olduğunuz web site projelerinizi tanıtabilirsiniz.
worthwolf
Yeni Üye
Yeni Üye

e-ticaret sistemi

Mesaj gönderen worthwolf » 06 Haz 2012, 21:05

S.a hayırlı çalışmalar arkadaşlar. gittigidiyor.com tarzı bir proje düşünüyoruz yanlız merak ettim bir kaç şey var bu konuda deneyimli olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

api kullanarak firmalardaki stokları çekmemiz şartmı ürünleri nasıl tespit ediyoruz ve nasıl satışa sunuyoruz. yazılım harici bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Gökhan
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

Re: e-ticaret sistemi

Mesaj gönderen Gökhan » 06 Haz 2012, 22:47

gittigidiyor ikinci el sitesi ve o konuda bilgim yok ancak e-ticaret için söyleyecek olursam, ana tedarikçilerin bir çok ürününü sitenizde güncel tutabilmek için xml ile veri çekme özelliği olan bir scripti kullanmanızı tavsiye ederim. Bunun dışında zaten kendinize özel ürünlerin satışı gerçekleşecek ise ürünlerinizi kendiniz gireceğiniz için xml ile veri çekme desteğine ihtiyaç olmayabilir.

worthwolf
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen worthwolf » 08 Haz 2012, 01:08

Peki gökhan hocam xml ile çekeceğim veriler standartmı bu firmaların xml verileri hep aynımı tablo yapılarını bu firmalara göremi oluşturuyoruz ? birde sizden ricam herhangi bir firmanın standart olarak xml varsa yayınlarsanız sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Gökhan
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

Mesaj gönderen Gökhan » 08 Haz 2012, 09:01

Her firma kendi xml kaynağını belirli şartlarda veriyor, en azından büyük tedarikçiler bu şekilde, bu konuda şu anda aktif projeler içerisinde olan kişilerden bilgi almak daha faydalı olur düşüncesindeyim ama xml kaynaklarından veriyi alıp kendi tablo yapınıza göre kaydediyorsunuz diyebilirim. Şu ana kadar iki firmanın xml kaynağı ile çalıştım ve ikisi de birbirinden farklıydı, her biri için ayrı ayrı yazılım yapmalısınız. Ama dediğim gibi benim dediklerim ile sınırlı kalmayın.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir